Tel:
Guangzhou HongCe Equipment Co., Ltd.
Guangzhou HongCe Equipment Co., Ltd.

Biz, test cihazları sektörün önde gelen sağlamak

gelişmiş online sistemi ve dünyanın çözümler her yerde.

Ana sayfa ÜrünlerIEC Test Cihazları

Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı

Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı

  • Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı
  • Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı
  • Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı
  • Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı
Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1, Yanan Davranış Test Cihazı
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: HongCe
Sertifika: Calibration Certificate(cost additional)
Model numarası: HC-2
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 1 Set
Fiyat: Negotiatable
Ambalaj bilgileri: Kontrplak
Teslim süresi: 25-30 gün
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Ayda 10 set
İletişim
Detaylı ürün tanımı
Ortam sıcaklığı: 23 ℃ ± 2 ℃ İç Yarıçap: 80M ± 2M
Yanma silindiri yüksekliği: 450mm Sonlu akış deliği kapağının çapı: 40 ± 1MM
Egzoz gazının akış hızı: 90MM / S. Cam boncuklar: 3-5 mm
Vurgulamak:

IEC Test Cihazları

,

Laboratuvar Test cihazları

Plastik Oksijen İndeksi Yöntemi Test Cihazları ISO4589-1 Yanan Davranış Test Cihazı

Standart

Oksijen indeksi-part1 ile yanma davranışının ISO4589-1 Plastics-determinasyonuna dayanmaktadır: Kılavuzlama ve ISO4589-1 Oksijen indeksi-part1 ile yanma davranışının plastik tayini: Ortam-sıcaklık testi.

Uygulama

Aparat, oksijen endeksi yanma testi ve numunenin kalınlığının 10,5 mm'den az olduğu numunenin, belirtilen test koşulları altında oksijen ve nitrojen karışık akışında dik ve kendinden destekli olarak durması için uygundur. Numunenin yakılması için gereken minimum oksijen konsantrasyon endeksi korunur. Aynı zamanda, 100 kg / m homojen katı malzeme, lamine malzeme veya köpük malzemeden daha büyük görünür yoğunluğa sahip numuneye ve belirgin yoğunluk 100 kg / m'den az olan ve belirli test koşulları altında nitrojen karışık akışa sahip olan bazı köpük malzemelerine de uygulanabilir. Numunenin yakılması için gereken minimum oksijen konsantrasyon indeksinin tutulduğu test sahası.

Parametre

Ortam sıcaklığı 23 ℃ ± 2 ℃
Yanma Silindiri Mühürlü Bir Tankta Yerleştirildi
Yanma silindiri yüksekliği 450MM
Iç yarıçapı 80m ± 2M
Sonlu akış deliği kapağının çapı 40 ± 1MM
Egzoz gazı akış hızı 90MM / S.
Cam boncuklar 3-5 mm
Azot karışımı akış sıcaklığı 23 ℃ ± 2 ℃
Yanma silindirinde karışık gaz akış oranı 40 ± 2
Yanma silindirinde karışım gazı sıcaklığı 23 ℃ ± 2 ℃

Kurulum

1.Uluslar, ISO4589-1 standardını dikkatlice okumalı, standarttaki çeşitli test indekslerinin gereksinimlerini bilmeli ve bunlara hakim olmalı, ekipmanın bileşimini anlamalı ve ekipmanın parametrelerin gereksinimlerini nasıl karşıladığını bilmelidir.

Bu testte, operatörün çalışma yöntemi ve parametrelerinin ayarlanması test sonuçları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Test cihazı standardı dikkatli bir şekilde okumalı ve testi tekrarlanabilir hale getirmek için standardın gereksinimlerine ve adımlarına göre kesinlikle çalışmalıdır.

Bu testte, operatörün çalışma yöntemi ve parametrelerinin ayarlanması test sonuçları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Test cihazı standardı dikkatli bir şekilde okumalı ve testi tekrarlanabilir hale getirmek için standardın gereksinimlerine ve adımlarına göre kesinlikle çalışmalıdır.

2. Örnek ekipmanın kontrol kutusu uygun bir çalışma tablasına yerleştirilir ve yanma silindiri, bir egzoz fanı ile kapalı bir kutuya yerleştirilir. Yanma silindiri ve termokuplini kontrol kutusuna ve elektrikli ısıtma borusunun bağlantısına, yarı iletken soğutucusu ve kontrol kutusu arasındaki bağlantı hattına bağlayın, Kontrol kutusu 220V güç kaynağını bağlayın.

3.A lastik boru, basınç tahliye vanasının düşük basınçlı ucunu kontrol kutusundaki ara yüze bağlamak ve azot silindirindeki basınç tahliye vanasının alçak basınç ucu arasındaki bağlantıyı bağlamak için kullanılır. kontrol kutusundaki arayüz. Kontrol kutusundaki ve yanma silindirinin altındaki hızlı arayüzü bağlamak için rastgele bağlantı 8 MM plastik boru kullanılır.

4. Termokupl sıcaklık sensörünün kafasını (çap olarak yaklaşık 2 MM mavi tel) silindir altındaki alüminyum plakadaki küçük bir deliğe sokun.

5. ekipman güç kaynağı açıldığında, sıcaklık sensörü, ısıtma ve soğutma sistemi otomatik olarak çalışır ve yanma silindiri sıcaklığı 23 ℃ ± 2 reach ulaşır. Kontrol panelindeki oksijeni döndürmek ve ayarlamak Azot basınç düşürücünün basınç düğmesine basın ve paneldeki oksijen ve 0.1MP azot basınç göstergesi yapmak için panel üzerindeki basınç göstergesine bakın.

6. rasgele eki delikli plaka ve metal örgü yanma silindiri monte edilir. Insan cam boncuklar için, üst tabaka gözenekli plaka metal örgü takın. Test edilecek numuneye göre kullanılacak destek çubuğuna takılacak uygun numune fikstürünü seçin.

Karışık gazların toplam akış hızının belirlenmesi

7.Standart, yanma silindirindeki karışık gazın akış hızının 40 ± 2mm / s olduğunu belirtir.

Karışık gazların Toplam akış hızını hesaplamak için formül: Q = VS

Formül: Q: karışım gaz akış hızı V: karışım gaz hızı S: yanma silindiri bölüm alanı

Cihazın yanma silindirinin çapı 80 mm'dir.

Q = 0.04²xπx0,04x60x1000 = 12.05 ± 0.6L / MIN

(silindirin çapı değişirse, karışımın toplam akış hızının yeniden hesaplanması gerekir)

8.Aksijen ayar düğmesini ayarlayın, 0.1MP basınç altında 12.05L / MIN'ye oksijen akışı yapın. Kütle Akış Ölçerinin gösterge değeri 12.05'dir. Termometre üzerindeki sıcaklık 23 ℃ ± 2 stable sabit olduğunda, oksijen içeriği sayacının gösterge değeri 99.8-99.9 değerine ayarlanmalıdır, bu da oksijen içeriği tablosundaki küçük değişken direnç ile küçük açıcı ile ayarlanabilir. rastgele ek.

Oksijen ayar düğmesini ve nitrojen ayar düğmesini açarak, nitrojen akış hızı 0.1MP basınç altında 12.05 L / dk'ya ulaşabilir, yani Debimetrenin gösterge değeri 12.05'dir. Termometredeki sıcaklık 23 ℃ ± 2 stable sabit olduğunda, oksijen içeriği ölçer değeri 0-0.1 olarak ifade edilmelidir.

sınav

1. Standartlara göre 15 veya daha fazla numune hazırlayın.

Numunenin hazırlanması

Kendinden destekli malzeme örneklerinin hazırlanması

Kendi kendine destek malzemesini kesmek için rasgele aplikatör bıçağı kullanarak delme makinesinde 15 parçaya veya daha fazlasına kadar test edilmesi veya 15 adet kendinden destekli malzemenin veya daha fazlasının kesilmesi için başka yöntemler kullanılmalıdır.

Kendinden destekli olmayan malzeme örneklerinin hazırlanması

Kendinden destekli olmayan malzemelerin numunelerini makas veya başka yöntemlerle 15 adet veya daha fazla 140x50mm numuneye kesin.

2. Standartlara göre uygun numune fikstürünü seçin ve yanma silindirindeki destek çerçevesine takın.

3. Örneği yerleştirin, cam tüpü kapatın ve akış kapağının üst ucunu kapatın.

4. Test programına göre, 12 L / MIN akış hızı ile karışım gazı, kontrol panelindeki oksijen basıncı ve azot basıncı 0.1 MP'dir. Oksijen ve azot akış hızı, bilinen ve bilinmeyen oksijen indeksi ile belirlenir. Numune.

Malzemenin oksijen endeksi biliniyorsa ve yanma ile onaylandığında ve bilinen oksijen indeksi 25 ise, standarda göre yayılan alevin uzunluğu kronometre ile kaydedilir. Yayılma süresi yeterli değilse veya alev söndüğünde, oksijen artırılmalı ve nitrojen artırılmalıdır.

Malzemenin oksijen endeksi bilinmiyorsa, 18'lik bir oksijen endeksi ile başlamak gerekir:

İlk oksijen içeriği değerini 18,0 olarak alın, karma gazın toplam akış hızı 12.05 L / dk'dır. Kontrol panelindeki kontrol ünitesinin sıcaklığını 23 ℃ ± 2 ℃ değerinde olup olmadığını kontrol edin. Karışım gazı 23 ℃ ± 2 stable 'ye kadar stabildir ve numune 30 s sonra tutuşur. Standartlara göre, yayılan alevin uzunluğu kronometre ile kaydedilir. Yayılma süresi yeterli değilse veya alev söndüğünde, oksijen artırılmalı ve nitrojen artırılmalıdır.

5.Eğer kontrol panelindeki termometrenin gösterge sıcaklığının 23 ℃ ± 2 ℃ arasında olup olmadığı gözlenir, sıcaklık 23 ℃ ± 2 lower'dan düşükse, karışım gazını ısıtmak için ısıtma düğmesi açılmalıdır, böylece Karışım gazı 23 ℃ ± 2 ign 'de ateşlenebilir. Karışım gazı sıcaklığı 23 ℃ ± 2 ℃ ise, numune 30 s sonra tutuşur.

6. bir conta withф2mm nozul monte edilmiştir (kullanıcı tarafından satın alınacak tank satın alınmalıdır). Bütan bölgesindeki gaz miktarını ayarlayın ve alev alevini, alev uzunluğu 16 ± 4 mm olacak şekilde tutuşturun ve örnek, standartta belirtilen yönteme ve süreye göre ateşlenir.

7. Örnek tutuşamazsa, oksijen akışını arttırın veya aynı anda azot akışını azaltın. Standardın gerektirdiği gibi, karışımın oksijen konsantrasyonunun arttırılması. Oksijenin eklenmesi veya azaltılması, karışımın toplam akış hızının 12.05 L / dak'da kalmasını sağlamak için aynı miktarda azot azaltılmalı veya aynı anda arttırılmalıdır.

8.Burma: Bir ateşleme tutuşması, yanma süresi kronometre ile kaydedildi ve yanma uzunluğu gözlendi ve tek bir numunenin yanma performansı, standarda göre değerlendirildi.

9. Tek bir teste göre karışık gazın oksijen konsantrasyonundaki bir artışı veya azalmayı belirleyin ve bir sonraki test ile devam edin.

10. Standardın gereksinimlerine ve adımlarına göre, kalan numunelerin testini tamamlayın, K değerini hesaplayın ve numunenin standart sapmasına göre hesaplayın.

Elektrik şeması (ekli resim)

İletişim bilgileri
Guangzhou HongCe Equipment Co., Ltd.

İlgili kişi: sales

Tel: +8618826455520

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin
Guangzhou HongCe Equipment Co., Ltd.
BLDG D2, Jinhe Endüstri Parkı, Dashi Street, Panyu, Guangzhou, Guangdong
Tel:86-18826455520
Mobil site Gizlilik Politikası | Çin iyi Kalite IEC Test Cihazları Tedarikçi. © 2014 - 2023 iectestingequipment.com. All Rights Reserved.